"Batı da pek çok kişi, Batı karşıtlığını mantıklı temellere dayalı bir argümandan daha çok patalojik bir vaka olarak görmektedir-onlara göre 'Mantıklı düşünen bir insan nasıl Batı karşıtı olabilir?' Diyelim ki Batı karşıtlığında gerçekten de patalojik unsurlar vardır; o halde işgal ve hakimiyet, ırk ayrımı gibi unsurlara sahip Batı'nın karakterinde ve eylemlerinde de patalojik bulgulardan söz edilebilir.
.
📍Batı bu özelliklere sahip tek güç olmayabilir, ama modern çağın büyük bölümünde bu özelliklerini dünyanın diğer güçlerinden çok daha kapsamlı biçimde uygulamaya koymuştur. Dolayısıyla, düşmanlığa yol açan bu olumsuz değerlerin dünyadaki baş uygulayıcısı Batı'dır.
.
📍Bu süreci bir' medeniyetler çatışması' şeklinde tanımlayanlar olsa da, şu gayet aşikardır ki çatışma bu medeniyet değerleri temelinde değil, son beş yüz yıl boyunca Batı'nın Doğu' ya yönelik saldırgan tutumlarının temelinde yaşanmaktadır."
.
.
Graham E. Fuller/ İslamsız Dünya
.
.
#vsco #vscoturkey #vscocam #vscogood #vscosea #vscobook #vscosky #insta #instagram #instagood #instasea #instabook #instasky #follow #followme #followforfollowback #follow4followback #followback #sea #book #books #sky #bandirma

19

0